Hubení mravenců rychle a účinně
Objednejte hubení mravenců ihned na 724 123 321
Budují si cestičky po celém domě, jako svůj příbytek často volí spíž nebo kuchyni a rádi si pochutnají na vašich potravinách. Řeč je samozřejmě o mravencích, kteří patří mezi nezvané návštěvníky, s nimiž se české domácnosti potýkají nejčastěji. Chcete se těchto škůdců jednou provždy zbavit?
Zavolejte si na pomoc naše odborníky z firmy DeraPro, kteří mravence rychle a účinně zlikvidují! Více o dezinsekci všeobecně.
Mravenci na našem území
Mravenci jsou drobní blanokřídlí tvorové, kteří představují jednu z vůbec nejúspěšnějších skupin hmyzu v živočišné říši. Žijí v obrovských koloniích, jež mohou čítat statisíce nebo dokonce i miliony mravenců, a jejich mraveniště funguje jako dokonale organizovaná společenství. Přírodovědci je proto označují za sociální hmyz.
Na světě momentálně existuje více než 12 520 různých mravenčích druhů!
Mravenci jsou velice inteligentní a vyskytují se téměř všude na Zemi. Zatímco ve volné přírodě střední Evropy žije dohromady více než 100 různých druhů tohoto drobného hmyzu, v českých domácnostech se nejčastěji setkáte s mravencem obecným, mravencem domácím a také s nechvalně známým faraonem.
Mravenci představují jednu z nejúspěšnějších skupin v živočišné říši. Jsou velice inteligentní a pro komunikaci s ostatními jedinci používají feromony, chuť nebo „cvrkot“.
Mravenec obecný
Nejrozšířenějším druhem na našem území je mravenec obecný. Má hnědou až šedočernou barvu, příslušníci tohoto druhu se však na rozdíl od jiných mravenců nelesknou. Dělnice obvykle dosahují délky 2–5 milimetrů a jejich tykadla, zadeček i holeně bývají porostlé drobnými štětinkami. Jelikož mravenec obecný dobře snáší suché i vlhké prostředí, můžete se s ním setkat prakticky kdekoliv, a to od horských oblastí přes nížiny až po lidské domácnosti a zahrady.
Mravenec domácí
Mezi hojně rozšířené druhy patří také mravenec domácí. Ten dosahuje podobné délky jako mravenec obecný, ale má spíše tmavohnědou barvu. Zatímco většinu roku tráví tito drobní tvorové venku a hnízda si vytváří například v zahradních zídkách či základech domu, na jaře se často stěhují také do vnitřních prostor. Na fasádě při tom zanechávají dlouhé cestičky a do bytů pronikají škvírami kolem oken a balkonových dveří.
Mravenec Faraon
Největší problém pro české domácnosti představuje určitě mravenec faraon. Tento teplomilný škůdce má žlutou či světle hnědou barvu, dorůstá přibližně délky 2 milimetrů a velice rád se zdržuje ve vytápěných domácnostech. Tam se živí zbytky potravin a roznáší kolem sebe různé nebezpečné choroby.
Další druhy rozšířené v České republice:
- Mravenec dřevokazný
- Mravenec drnový
- Ohnivý mravenec
- Mravenec lesní
- Mravenec pospolitý
- Mravenec černolesklý
Kde a jak mravenci žijí?
Ačkoliv se mravenci mohou objevit téměř kdekoliv, nejvíce vyhledávají teplé a vlhké prostředí. Zatímco některé druhy obývají především lesy, palouky, parky a zahrady, jiné dávají přednost lidským příbytkům a dalším podobným objektům. Na tato místa se většinou dostanou prostřednictvím různých škvír a skulin, nebo také skrze neutěsněná okna a dveře.
Nejčastější úkryty mravenců zahrnují:
- Kuchyně a spíže
- Potravinové skříně
- Odpadkové koše
- Prostory pod kobercem
- Škvíry a skuliny ve zdi
- Stupačky
Jako svůj úkryt mravenci obvykle volí kuchyni nebo spíž, kde mají snadný přístup k zásobám potravin. Jelikož se jedná o všežravce, kteří jsou schopní zkonzumovat téměř cokoliv, nezáleží na tom, zda ve špajzu ukrýváte pouze staré brambory nebo také bonboniéry od babičky. S chutí se totiž pustí do čokolády, sušenek a sladkých šťáv, nemají však problém ani se syrovým či pečeným masem a jsou dokonce schopní sníst také krmivo domácích mazlíčků.
Mravenci obvykle vyhledávají teplé prostředí a pro život potřebují také vyšší vlhkost vzduchu. Obtížně naopak snáší sucho a chlad.
Jak mravenci lidem škodí?
Lidé, kteří nikdy problém s přemnožením mravenců neměli, často považují takovou situaci za úsměvnou. Jakmile se však tito drobní tvorové v domácnosti objeví, většinou rychle svůj názor přehodnotí. Ačkoliv mají mravenci výbornou reputaci jako pilní pracanti, na první pohled se zdají neškodní a v přírodě mohou být velice prospěšní, doma je zkrátka nikdo mít nechce.
Máte problém s přemnožením mravenců? Neodkladně kontaktujte firmu DeraPro!
Tito škůdci se totiž snadno dostanou k vašim potravinovým zásobám, které mohou kontaminovat bakteriemi. Co se týče jejich štípanců, ty nepříjemně svědí, otékají a citlivějším jedincům dokonce způsobují výraznou alergickou kožní reakci. A co víc, mravence rádi nevidí ani zahrádkáři, jelikož tito škůdci chrání nevítané mšice a mohou je dokonce ukrývat ve svých malých hliněných stavbách.
Co se týče potravy, mravenci patří mezi všežravce. Loví hmyz, konzumují medovici, kterou produkují mšice, a v domácnostech vyhledávají především sladkosti.
Jak mravence účinně vyhubit?
Na trhu je momentálně k dispozici široká škála výrobků, které slibují rychlou pomoc od různých nezvaných návštěvníků. Žádné volně dostupné přípravky na hubení mravenců, jako jsou například speciální granule, jed na mravence nebo různé postřiky, vám však nezaručí, že se mravenců nadobro zbavíte. Jejich aplikace naopak může celou situaci ještě zhoršit a rozehnat škůdce po celém bytě.
Babské rady ani volně dostupné přípravky na mravence neplatí. Zavolejte si na pomoc odborníky!
Jelikož lidé neradi utrácí peníze za drahé přípravky, někdy se snaží situaci vyřešit pomocí surovin, které mají doma. Ačkoliv opravdu pomáhá utěsnit veškeré škvíry či skuliny a skladovat potraviny v uzavíratelných nádobách, babské rady bývají obvykle zcela neúčinné. Místo vytírání podlahy octem a natírání mravenčích cestiček pastou si tedy na pomoc raději zavolejte odborníky.
Aplikace volně dostupných insekticidů a jedů na mravence bývá většinou neúčinná a škůdce pouze rozežene po celém objektu.
Hubení mravenců Praha a okolí - přijedeme do 2 hodin!
Pro hubení mravenců v domácnosti vždy používáme speciální návnady, jejichž pokládání vyžaduje ze strany našich pracovníků velkou pečlivost. Jelikož se ve vašem objektu může vyskytovat větší množství mravenčích hnízd, je nutné rozmístit návnadu na různá místa, aby se podařilo zlikvidovat celou kolonii najednou a výskytu mravenců se tak zcela zamezilo.
Nevíte si rady, jak vyhubit mravence, kteří se u vás doma přemnožili? Zavolejte si na pomoc naše odborníky z firmy DeraPro [724 123 321]. Vyřešíme váš problém rychle, účinně a diskrétně!