Hubení hlodavců
Objednejte hubení hlodavců ihned - 724 123 321
Konzultace a nezávazná kalkulace zdarma.
Máte problém s přemnožením hlodavců? Ať už se jedná o stovky malých myší, všudypřítomné krysy či nebezpečné potkany, tuto situaci rozhodně není dobré podceňovat! Zahoďte všechny neúčinné přípravky na hubení hlodavců a raději si na pomoc pozvěte naši odbornou deratizační firmu DeraPro. Zlikvidujeme škůdce rychle a efektivně! Více o deratizaci.
Kde hlodavci žijí?
Myslíte si, že když doma pravidelně uklízíte, tak se k vám žádní škůdci nastěhovat nemohou? Opak je bohužel pravdou. Ačkoliv se tento mýtus odborníci snaží postupně vyvracet, většina lidí má stále dojem, že hlodavci navštěvují pouze staré, špinavé domácnosti, kde nikdo nedbá o hygienické standardy. Nebezpeční škůdci se však mohou zabydlet i v uklizených prostorách.
Hlodavci nežijí pouze v kanálech a špinavých starých bytech. Mohou se nastěhovat i k vám domů!
V lidských domácnostech si hlodavci zakládají svá hnízda z toho důvodu, že poté nemají daleko ke zdroji potravy. Můžete se s nimi však setkat i na neobydlených půdách, v temných sklepních místnostech, v hospodářských staveních a sýpkách nebo také v různých firemních provozovnách či skladech.
Druhy hlodavců na našem území
Zajímá vás, jaké druhy hlodavců se v České republice vyskytují nejčastěji? Jedním z nejrozšířenějších druhů je myš domácí, která si většinou buduje své příbytky v blízkosti člověka. Dále u nás škodí nebezpeční potkani, na polích řádí hraboši a stále častěji se vyskytují také případy přemnožení krys.
Myš domácí
Pokud jste se nikdy s přítomností myší v domácnosti nepotýkali, mohou se vám zdát roztomilé. Bohužel však dokáží napáchat obrovské škody. Jedná se o drobné hlodavce s krátkou šedou či žlutohnědou srstí, kteří dorůstají do velikosti 9 centimetrů, mají dlouhý tenký ocásek a malá zakulacená ouška. Skvěle šplhají, skáčou i plavou, obvykle se živí různými semeny, ale jako všežravci mohou pozřít téměř cokoliv. Více na stránce hubení myší.
Myš domácí je drobný hlodavec z čeledi myšovití. Má velké černé oči, které připomínají korálky, štíhlé tělo, dlouhý hladký ocas a holá zakulacená ouška.
Krysa obecná
Jelikož si krysu snadno můžete splést s potkanem, je dobré vědět, jak od sebe tyto hlodavce odlišit. Na rozdíl od potkanů mají krysy drobnější stavbu těla, tmavší srst (obvykle černou či tmavě hnědou), špičatější hlavu a větší uši. Jejich ocas zároveň bývá delší než samotné tělo. Krysy dobře šplhají, často se pohybují ve výškách a obvykle je můžete zahlédnout na půdě nebo ve vyšších patrech sýpek a stodol.
Krysa obecná bez ocasu měří zhruba 25 centimetrů, nejaktivnější je za soumraku a svá hnízda si staví v sušších částech lidských obydlí.
Potkan obecný
Potkani jsou na první pohled podobní krysám. Liší se však barvou srsti, která je spíše hnědá či šedohnědá, a mohutnější stavbou těla. Oproti krysám mají menší ouška a kulatější hlavu, zatímco ocas je kratší než samotné tělo. Dobře plavou a šplhají, vyznačují se svou agresivitou, ale i poměrně vysokou inteligencí a hnízda si staví většinou na temných a dostatečně vlhkých místech. Více na stránce Hubení potkanů.
Potkan obecný je větší myšovitý hlodavec, který obvykle žije v koloniích několika desítek jedinců a svá hnízda si buduje na zemi, nebo si pod podlahou vyhrabává nory.
Hraboš polní
Tito škůdci představují noční můru každého zahrádkáře. Pokud totiž dojde k jejich přemnožení, vrhají se na veškeré plodiny, stromky i kořínky, které se v jejich okolí nachází, a dokáží vmžiku zatočit s celou úrodou. Jak je bezpečně poznáte? Hraboši měří zhruba 8–12 centimetrů, mají delší hnědou či šedou srst, krátký ocas, oblejší čumáček a menší ušní boltce, které zůstávají zčásti ukryté v jejich srsti. Více na stránce hubení hrabošů.
Hraboš polní patří mezi nejhojnější hlodavce v České republice. Obvykle žije ve větších koloniích a staví si nory, které tvoří složité komplexy.
Čím hlodavci lidem škodí?
- Šíří kolem sebe nepříjemný myší zápach.
- Ničí skladované potraviny svou močí a výkaly.
- Všude po sobě zanechávají chlupy a trus.
- Okusují nábytek, kabely i veškeré předměty denní potřeby.
- Ruší člověka nepříjemnými škrábavými zvuky.
- V některých případech mohou napadnout domácí mazlíčky.
- Přenášejí choroboplodné zárodky, infekční nemoci a nebezpečné parazity.
Jak s hlodavci nejlépe zatočit?
Přemnožili se ve vašem objektu hlodavci a vy si teď marně lámete hlavu, jak tento problém co nejrychleji vyřešit? Určitě vás napadlo pustit se do hubení hlodavců svépomocí. Na první pohled se to totiž může zdát poměrně jednoduché, levnější než služby odborníků a hlavně diskrétní. Pokud však nejde o jednorázový výskyt, může se vám likvidace škůdců vlastními silami nepěkně vymstít.
Hlodavců se sami nezbavíte. Kontaktujte raději naše odborníky z firmy DeraPro!
Na trhu jsou dnes k dostání stovky různých přípravků, které slibují stoprocentní účinnost. Ať už se však jedná o návnady na hlodavce, různé jedy a pasti nebo granule na hubení hlodavců, většinou postrádají jakoukoliv efektivitu. Naopak celou situaci spíše zhorší, protože neodborné hubení škůdců může vážně poškodit vaše zdraví i majetek. Manipulace s hlodavci je navíc velice nebezpečná a zvyšuje riziko, že se nakazíte nějakou infekční chorobou.
Profesionální likvidace hlodavců
Chcete se škůdců zbavit jednou provždy? V tom případě je nejlepším řešením profesionální deratizace hlodavců. Tento proces se soustředí na likvidaci nezvaných návštěvníků, jako jsou myši, krysy, potkani či hraboši, a je součástí ucelené ochrany proti škůdcům, která se označuje jako DDD služby (deratizace, dezinsekce, dezinfekce).
Deratizační metody a rozsah likvidace škůdců
Profesionální hubení hlodavců se provádí hlavně z důvodu ochrany lidského zdraví, ale také majetku, jelikož hlodavci mohou způsobit obrovské ekonomické škody. Co se týče používaných prostředků, rozlišujeme dva různé způsoby likvidace škůdců – deratizaci mechanickou a deratizaci chemickou.
Odborníci, kteří se pustí do mechanické deratizace, využívají různé odchytové či nástrahové pasti. Do nich umisťují speciální návnady, pravidelně je kontrolují a usmrcené hlodavce následně likvidují. Chemická deratizace se poté provádí pomocí jedů, které se nazývají rodenticidy. Většinou se jedná o pindon či warfarin, ale odborníci někdy volí také agrokalciferol nebo cholekalciferol.
Podle rozsahu a četnosti se poté deratizace dělí na tři různé typy:
- Jednorázová ohnisková deratizace - v případě akutního přemnožení
- Pravidelná preventivní deratizace - obvykle alespoň dvakrát ročně
- Celoplošná deratizace - určená k ochraně většího území
Jak hubí hlodavce odborníci z firmy DeraPro?
Máte problém s hlodavci a situace se vám pomalu, ale jistě začíná vymykat z rukou? V tom případě na nic nečekejte, zavolejte na telefonní číslo 724 123 321, a pozvěte si na likvidaci škůdců naše profesionální pracovníky z firmy DeraPro. V Praze a okolí zajišťujeme veškeré služby v oblasti deratizace, ať už se jedná o monitorovací pokládky, nebo plošné zásahy.
Nejčastější deratizovaná místa:
- Domácnosti a bytové jednotky
- Půdy a sklepy rodinných domů
- Garáže, technické místnosti a kůlny
- Hospodářská stavení a sýpky
- Hotely, ubytovny a domovy pro seniory
- Potravinářské provozovny a sklady
- Firmy a průmyslové objekty
- Různé veřejné komplexy
Jakmile kontaktujete naše deratizátory, na místo okamžitě pošleme zkušeného pracovníka, který profesionálním okem zhodnotí situaci, odhalí ohniska zamoření a navrhne efektivní řešení situace. Při samotném zásahu poté vždy dbáme na bezpečnost, používáme osvědčené přípravky i ochranné obleky. Abyste nepřišli do kontaktu s choroboplodnými zárodky, později se postaráme také o odstranění uhynulých kusů.
Likvidace hlodavců se provádí pomocí speciálních boxů, které se označují také jako tzv. deratizační staničky. Do nich se pokládají nástrahy s obsahem účinného jedu na hlodavce, ale v některých případech mohou být smíchané i s kousky potravy. Staničky jsou pevné a uzamykatelné, takže se nemusíte bát, že by se do nich dostaly vaše děti, nebo domácí mazlíčci. Dodáváme je v několika různých velikostech podle toho, kteří hlodavci se u vás přemnožili.
Profesionální hubení hlodavců se provádí za pomoci deratizačních boxů, do kterých se škůdci chytí a poté se již nejsou schopni dostat ven.
Proč kontaktovat zrovna nás?
Pokud jste si na likvidaci škůdců pozvali naši firmu DeraPro, rozhodně nebudete litovat. Vlastní práce provádějí naši odborně vyškolení pracovníci, kteří mají s hubením hlodavců dlouholeté zkušenosti. Za pomoci pečlivě vybraných, účinných a ekologických prostředků dokáží spolehlivě zasáhnout a škůdce zlikvidovat, ale rádi pomohou také poradenskou službou.
Nabízíme maximálně profesionální deratizaci hlodavců. Zásah je vždy rychlý a bezpečný, hlodavce dokážeme vyhubit již během jedné návštěvy zamořeného objektu a vždy garantujeme 100% úspěšnost. Navíc se nemusíte obávat ani odmítavé reakce všetečných sousedů – naše služby jsou totiž naprosto diskrétní.
Pro informace o cenách deratizace přejděte na stránku ceník deratizace.
Firma DeraPro vyřeší váš problém s hlodavci rychle a účinně. Volejte na číslo 724 123 321 a my vám pomůžeme zbavit se nepříjemných škůdců jednou provždy!